„Wiosna, wiosna, ach to Ty”

WIOSNA WIOSNA WIOSNA  ACH TO TY !!!

” Wiosna”

Przyszła do nas pani wiosna,

cała w sukni z kwiatów.

Uśmiechnięta i radosna,

wśród lecących ptaków.

Powróciły z nią bociany,

z dalekiej Afryki.

Żaby w stawie się zbudziły,

misie i jeżyki.

W krzewach słychać śpiew skowronka,

słonko mocniej grzeje.

Na listeczku śpi biedronka,

wiatr leciutko wieje.

Witaj wiosno! Piekna pani.

Cieszy nas twój powrót.

Zieleń liści, świerszczy granie,

kwiatów pełen ogród.”

Wiosna to czas radości, nadziei i budzącej się z zimowego snu przyrody. Z nadejścia wiosny cieszą się wszyscy, a najbardziej dzieci. Stęsknione ciepła i słońca przedszkolaki  z grupy II w dniu 21 marca już od samego rana przygotowywały się do powitania wiosny.  Kiedy założy swoje stroje i opaski zrobiło się bardzo kolorowo i wesoło. Czterolatki  zabrały nas w bajkową podróż w poszukiwaniu Pani Wiosny.
W  barwnych strojach wcielając się w postaci wiosennych kwiatów, motylków, żabek ,bociana, wiewiórki,  niedźwiadka, jeżyka , a  także słoneczka i wiaterku , wprowadziły wszystkich w pogodny, wiosenny nastrój. Głośno śpiewane piosenki i nawoływania usłyszała „Pani Wiosna” i przybyła do nas
w pięknym stroju  z koszem kolorowych  kwiatów.  Zaprosiliśmy ją do wspólnego tańca słowami piosenki „Daj rękę Wiosenko i chodź razem z nami motylek cytrynek będzie nas prowadził…” Wszystkie dzieciaki wesoło się bawiły, wierszem  i piosenką powitały najpiękniejszą porę roku.    Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre!

Małgorzata Piech

 

Galeria zdjęć