Wycieczka do Lipnicy Murowanej

Dzieci z grupy I i ll odbyły wycieczkę krajoznawczą do Lipnicy. Przywiezione na miejsce szkolnym autobusem rozpoczęły spacer. Pierwszym punktem była Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Murowanej. Później udaliśmy się w kierunku Przedszkola i Szkoły Podstawowej, gdzie uczą się ich rówieśnicy. Z tamtąd ruszyliśmy w kierunku Rynku, gdzie obejrzeliśmy Pomnik Św. Szymona. Następnie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Króla Łokietka założyciela Lipnicy. Kolejnymi miejscami, które odwiedziliśmy były Kościółki: Św. Szymona, Św. Andrzeja oraz najstarszy Kościół Św. Leonarda. I przyszedł czas na odpoczynek. Tu w cieniu drzew na ławeczkach dzieci mogły się posilić swoimi smakołykami, które zabrały z sobą. Posileni ruszyliśmy w dalsza drogę. Kolejnym miejscem spaceru był Dwór Ledóchowskich. Stamtąd wróciliśmy na Lipnicki Rynek, gdzie dzieci mogły zjeść pyszne lody u Szymona. Każde dziecko samo mogło wybrać sobie smak. Zadowolone i z uśmiechem
na ustach wróciliśmy do przedszkola.

DM

Galeria