Zajęcia otwarte w grupie II

Dnia 11.10.2018r. w grupie dzieci 4 letnich odbyła się uroczysta akcja edukacyjna dotycząca zanieczyszczenia i ochrony powietrza . Jak zawsze rodzice nie zawiedli.
Czasami zdarza się tak , że zamiast rodziców przychodzą babcie (co mnie, jako wychowawczynię ogromnie cieszy). Tak było i tym razem.
„Czyste powietrze” – to temat, wokół którego dużo się działo podczas naszego spotkania. Czekając na rodziców, dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne. Następnie powitaliśmy przybyłych gości. Na początku dzieciaki poznały nowego przyjaciela Pana Wicherka a później wysłuchały opowieść
„O silniku spalinowym, który zaczął jeździć na rowerze”. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania dotyczące opowiadania . Świetnie bawiły się też biorąc udział w zabawie ruchowej ze swoimi rodzicami pt. „Wiatr i drzewa”. Kolejnym punktem naszych zajęć było przeprowadzenie ciekawych doświadczeń na skład, kolor, zapach i smak powietrza , które sprawiły dzieciom mnóstwo radości i przyjemności . Było bardzo miło, sympatycznie, niektórym wcale nie chciało się wychodzić z przedszkola. Zajęcia zakończyliśmy śpiewając piosenkę o „Wietrzyku Psotniku”.

Na koniec spotkania Pani Dyrektor odczytała list Marszałka Województwa Małopolskiego
i uroczyście przekazała oczyszczacz powietrza Olanis HealthCare CO Ltd. Model: K07, Marka: AirClinic Home@office w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Dziękuję rodzicom za liczne przybycie do naszej grupy, dziękuję Im również za zainteresowanie
i docenianie tego , co robimy w przedszkolu, dziękuję dzieciom za aktywne uczestnictwo w zajęciu
i szczególnie miłą, radosną atmosferę.  🙂 🙂 🙂 

M.Piech

Zapraszamy do galerii