22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi „Piękna Nasza Ziemia Cała”.

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

Z tej okazji sześciolatki już od poniedziałku uczestniczyły w wielu zabawach z ekologią w tle.
W czwartek 22.04.2021r. szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię,
jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem: „Piękna Nasza Ziemia Cała”. Towarzyszył nam kolor zielony oraz piosenki, wiersze, zagadki, bajka edukacyjna – Rady na odpady, wspólne rysowanie i malowanie
Naszej Planety. Okazało się, że przedszkolaki świetnie znają problematykę ekologiczną, wszyscy też złożyli uroczyste przyrzeczenie w obecności Pani Dyrektor. Każdy musiał odrysować i wyciąć swoją dłoń i przykleić ją na wspólnie wykonanym plakacie. A w nagrodę wszyscy otrzymali okolicznościowe plakietki Strażnika Przyrody. Zwieńczeniem dzisiejszych uroczystości był wiosenny spacer.
To był cudowny dzień.

M.P.

Galeria