Światowy Dzień Książki

Chodź nie ma zamka ani kluczyka,
często otwierasz ją i zamykasz.
W swym wnętrzu wiele tajemnic mieści,
wierszyków, bajek i opowieści.

Dnia 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki. Święto to, ma na celu promowanie czytelnictwa
wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
Na początku obejrzeliśmy film edukacyjny „Jak powstaje książka” z którego dowiedzieliśmy się z jakich elementów składa się książka i o kolejnych etapach
jej powstawania. Następnie wysłuchaliśmy wiersza Olgi Adamowicz pt. „Smutna książeczka”
i omówiliśmy kilka zasad korzystania z książek oraz jak należy o nie dbać. Przy okazji naprawiliśmy jedną książeczkę z naszej przedszkolnej biblioteki. Nie zabrakło też malowania ilustracji do ulubionej bajki. Odbyło się również przedstawienie teatralne Kamishibai pt. „Pinokio”. Na koniec każdy otrzymał pamiątkowy dyplom „Przyjaciela książki.”
Również Maluszki z Panią Madzią przygotowały dla nas wspaniałą niespodziankę w postaci pięknej zakładki do książki.

M.P.

Zapraszamy do galerii 🙂