Światowy Dzień Wróbla

W poniedziałek 20 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wróbla. To dzień mający na celu podniesienie świadomości na temat wróbla, a także innych pospolitych ptaków. Dla Krasnoludków
to doskonała okazja, żeby uczcić projektowego Wróbeleka Elemeleka. Zajęcia zaczęły się od prezentacji prac konkursowych „Mój Wróbelek”, które były przeróżne duże i małe, malowane wycinane, z kartonu włóczki a nawet drewniane. Wszystkie wspaniałe i wyjątkowe. Dlatego też komisja w składzie: Wróbelek Elemelek, Hałabała, Kicia Kocia i moja skromna osoba mieliśmy nie lada wyzwanie by wyłonić zwycięzcę. Ale udało się i jednogłośnie zdecydowaliśmy, że wszystkie są piękne i każdy zasługuje na wygraną. Wielkie brawa i podziękowania dla Wszystkich zwycięzców konkursu. Dziękuję bardzo wszystkim Rodzicom za pomoc w przygotowaniu Wróbelków. W tym dniu nie mogło również zabraknąć opowiadania o Wróbelku Elemelku pt.” Kamizelka Elemelka”. Krasnoludki dowiedziały się co znaczy powiedzenie „Stroić się w cudze piórka”. Bo zawsze warto być sobą a nie udawać kogoś kim się nie jest. Przecież każdy z nas jest inny a to czyni nas wyjątkowymi.
Świętując śpiewaliśmy piosenkę projektową i tańczyliśmy do utworu Vivaldiego pt. „Wiosna”. Oglądaliśmy również krótkie filmy, dowiadywaliśmy się ciekawostek z życia wróbli, tropiliśmy je w ogrodzie przedszkolnym. Na koniec stworzyliśmy wspaniałą galerie kamizelek, które powstały specjalnie dla Elemeleka.
Krasnoludki wiedzą, że należy dbać o wszystkie ptaki, aby nigdy nie zabrakło ich radosnego świergotu.
MP

Galeria