Warsztaty w GDK

We wtorek zaraz po śniadanku na nasze przedszkolaki czekała niespodzianka. Tym razem zajęcia odbyły się w Gminnym Domu Kultury w Lipnicy Murowanej. Pojechaliśmy tam autobusem szkolnym.
Na miejscu czekały już na nas panie Natalia Krzak i Dorota Wnęk. Pani Natalia bardzo ciekawie opowiedziała nam o konkursie lipnickich palm. Mieliśmy także możliwość obejrzenia archiwalnych filmów o początkach tego wydarzenia. Następnie przyszedł czas na pokaz robienia palm.
Pani Dorota z ogromną wprawą pokazała nam jak wykonać kwiaty do przyozdabiania plamy. Następnie zaprezentowała w jaki sposób wiąże się wiklinę. Bardzo szybko powstała piękna, tradycyjna lipnicka palma. Każda z grup otrzymała palmę a my w podziękowaniu wręczyliśmy pamiątkowy dyplom.
Będąc w Lipnicy i korzystając z pięknej pogody udaliśmy się spacerkiem do kościółka św. Leonarda.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaproszenie i niezwykłą lekcje
tradycji i kultury naszego regionu.

MJ

Galeria