Andrzejkowe wróżby…

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

„Święty Andrzej wróżby nosi,
da dziewczynie, gdy poprosi.
I nam wróżbę oddać raczy,
żeby przyszłość móc zobaczyć.
więc nam cień wosku ukaże,
co przyszłość przyniesie w darze.”

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Wróżby miały dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by w najróżniejszy sposób poznać swoją przyszłość. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Jest ona wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu emocji.

Nasze Przedszkolaki uwielbiają dobrą zabawę. Podekscytowane i zaciekawione przeniosły się w świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Na początek dzieci mogły się dowiedzieć jaki zawód będą wykonywać w przyszłości oraz co oznaczają wylosowane przez nich kolorowe karteczki. Następnie przyszedł czas na  układanie butów i magiczne filiżanki. Wreszcie wyczekiwany i najbardziej ekscytujący moment lania wosku przez klucz. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania dziecięcej wyobraźni. Nie zabrakło również przekłuwania serduszek z imionami. Na zakończenie miłego spotkania każdą z grup odwiedziła sympatyczna czarownica przynosząc ze sobą magiczny kuferek ze słodką niespodzianką. To było naprawdę „magiczne” i wesołe przedpołudnie.

MJ

Galeria