Strażacy w naszym przedszkolu

W piątek 24 marca Misie i Krasnoludki uczestniczyły w spotkaniu ze strażakami: Panem Pawłem Fitrzykiem – prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Rajbrocie, Panem Wojciechem Przybyłko, Panem Pawłem Stokłosą oraz członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Nasi milusińscy pięknie przywitali gości śpiewając wiosenną piosenkę. Następnie strażacy opowiedzieli nam czym się zajmują oraz zaprezentowali sprzęt niezbędny w pracy strażaka: hydronetkę, rozdzielacze, węże, plecak
z opatrunkami i lekami, czujnik bezruchu. Pan Wojciech zaprezentował nam strój bojowy. Dowiedzieliśmy się również w jaki sposób za pomocą specjalnej deski przenosi się osoby poszkodowane. Przypomnieliśmy sobie numer alarmowy 112, pod który należy dzwonić w sytuacji zagrożenia. Każdy mógł przymierzyć strażacki kask. Na zakończenie wręczyliśmy podziękowanie
i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy Panom strażakom
oraz chłopcom z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej za przyjęcie zaproszenia i poświęcony czas.
Do szybkiego zobaczenia 🙂

MJ

Galeria