BAL NAD BALE W KARNAWALE

 

W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się.

 

Tłusty czwartek to prawdziwie karnawałowy dzień w całym przedszkolu.  Po śniadanku, w pięknych, barwnych strojach ze śpiewem na ustach odwiedzili nas Cyganie. Jak się okazało były to Panie z zespołu Raj, które przybliżyły nam historię zespołu i zaśpiewały kilka piosenek.

 

DSCF002154dcd53c54d11.JPG

 

Po opowieściach i śpiewach naszych miłych gości, my również zaprezentowaliśmy cygański występ w wykonaniu grupy IV wraz z wychowawcą panią Dorotką Milas i panem Krzysiem Janiczkiem. Poprzebierani i umalowani  z wielkim zapałem przedstawili nam cygańskie wróżby i piosenki.

 

DSCF003154dcd06d7fca0.JPG

 

Po występie każdy przedszkolaczek został obdarowany  przez naszych cygańskich gości lizakiem, za co my w podzięce  poczęstowaliśmy ich pysznym pączkiem.

 

DSCF0061.JPG

 

Następnie nadszedł czas na długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci BAL  KARNAWAŁOWY, który przygotowała i poprowadziła pani Małgorzata Marzec. Dzieci w kolorowych, bajkowych kostiumach bawiły się doskonale.  W przerwie każdy otrzymał dwa pączusie i soczek, żeby nabrać sił do dalszej zabawy.  Były tańce, konkursy i  wspólne zabawy, w których przedszkolaki z chęcią uczestniczyły.

 

DSCF008754dcd54369c2e.JPG

 

Na koniec wybraliśmy Króla i Królową Balu, ponieważ wszystkie dzieci bardzo się starały i  pięknie tańczyły zostały wyróżnione dwie królewskie pary. Po zakończeniu  balu, wybawieni, ale też zmęczeni udaliśmy się na pyszny obiadek. Wszystkie dzieci otrzymały mały prezencik, który z radością zabrały ze sobą do domku.

 

DSCF0158.JPG

 

Tak tanecznie i wesoło zakończyliśmy tegoroczny karnawał.

 

Zdjęcia z karnawału