Czyste powietrze wokół nas

Co się dzieje, kiedy ludzie palą papierosy? – pod takim hasłem odbyły się zajęcia w grupie II
w dniu 23.11.2018 r. w ramach realizacji programu „Czyste powietrze wokół nas”.

Zajęcia przeprowadziła pani Kazia zaprzyjaźniona pielęgniarka a dotyczyły one szkodliwości palenia papierosów i wdychania dymu tytoniowego. Dzieci usłyszały opowiadanie o chłopcu Alojzym i jego rodzinie. Niestety jego tata palił papierosy i to w jego towarzystwie, również Alojzy pod wpływem starszych kolegów zaczął palić papierosy, ciężko zachorował i trafił do szpitala. W jego płucach lekarze zdiagnozowali szkodliwy dym, przez który chłopiec miał poważne kłopoty z oddychaniem. Kiedy już wyzdrowiał obiecał rodzicom, że nigdy więcej nie będzie palił papierosów. Tata chłopca, który był nałogowym palaczem również zerwał z nałogiem. Przedszkolaki uważnie słuchały opowiadania i brały aktywny udział w pogadance, a na koniec zajęć otrzymały Dino żelka. Przedszkolaki miały również okazję dotknąć i powąchać prawdziwego papierosa, po czym jednogłośnie stwierdziły, że w życiu nie będą tego próbować.
Pani Kaziu bardzo dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie 🙂 🙂 🙂

M.Piech

Zapraszamy do galerii