Dzień Dinozaura

25 lutego 2022 r. Krasnoludki obchodziły Dzień Dinozaura. Przedszkolaki „cofnęły” się w czasie „przenosząc” się do ery dinozaurów. Na początku obejrzeliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą historię dinozaurów, gdzie dzieci poznały ich cechy i gatunki, mogły też wysłuchać odgłosów dinozaurów. Dużą atrakcją była zabawa w paleontologów. Następnie Krasnoludki odszukiwały ukryte dinozaury w sali a później je przeliczały. Kolejnym zadaniem było dopasowanie
cieni do poszczególnych dinozaurów. W zabawach ruchowo – naśladowczych zamieniały się
w dinozaury. Nie zabrakło też zabawy z masą solną, z której powstały skamieliny. Pokolorowaliśmy też dinusie, które umieściliśmy w kolorowych jajach dinozaurów. Największą atrakcją dzisiejszego dnia były figurki dinozaurów te duże i te małe, którymi dzieci świetnie się bawiły. Był to szczególny dzień, pełen radosnych wrażeń.

M.P.