„Magiczne słowo” – wizyta aktorów z Teatru Lalek „Bajka”

W dniu 2 marca gościliśmy w przedszkolu aktorów z Teatru Lalek „Bajka”. Dzięki ich wizycie mogliśmy obejrzeć przedstawienie, którego tytuł kojarzy się każdemu z przedszkolaków. Dzięki spektaklowi pt. „Magiczne słowo”, dzieci poznały jego główną bohaterkę, którą była niesforna i kapryśna Lenka, która nie słuchała mamy i w dodatku żądała od niej coraz to nowych zabawek. A że mama nie należała do zamożnych osób, najzwyczajniej w świecie nie mogła spełnić zachcianek rozkapryszonej córki. Aby „ukarać” mamę, Lenka ucieka z domu i wyrusza w nieznane. W podróży czeka na nią mnóstwo spotkań oraz niespodzianek, niekoniecznie miłych…

Przedstawienie pokazuje, jak ważny jest szacunek do drugiego człowieka. Przypomina również o używaniu na co dzień tytułowych magicznych słów, jak „dziękuję”, „proszę”, „przepraszam”, dzięki którym życie staje się łatwiejsze.

Galeria

AR