Niezwykła wizyta niezwykłego gościa

W ostatni wtorek, 5 listopada, nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość – ksiądz misjonarz Grzegorz Trojan. Spotkanie rozpoczęło się od powitania dzieci w języku hiszpańskim, którym na co dzień posługuje się ksiądz Grzegorz w swojej pracy misyjnej. Po powitaniu nadszedł czas na naukę. Dzieci z zapałem powtarzały nowe zwroty i wyrażenia. Ksiądz misjonarz opowiadał o swojej pracy w odległym Peru, o ludziach, którzy tam mieszkają, o dzieciach, które nie mają kolorowych sal i mnóstwa zabawek, często jest im zimno, ponieważ mieszkają w wysokich górach. Ksiądz zaprezentował ubrania, łącznie z nakryciami głowy na każdą porę roku, tak bardzo różniące się od naszych. Przywiózł ze sobą lalkę Katarinę – dzięki której dzieci mogły zobaczyć jak wygląda ubiór peruwiańskich dziewczynek. Katarina pomogła również zaprezentować sposób, w jaki peruwiańskie mamy noszą swoje dzieci.

W swojej pracy ksiądz Grzegorz napotyka również wiele niebezpieczeństw, z którymi, po tylu latach posługi misyjnej nauczył się radzić. W Peru spotkać bowiem można drapieżne ssaki, jadowite węże czy skorpiony.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści naszego gościa. Na zakończenie odmówiliśmy wspólnie modlitwę – najpierw w języku hiszpańskim a później w naszym ojczystym. Po podziękowaniu i wręczeniu pamiątkowego dyplomu oraz figurki Patrona Naszego przedszkola, nadszedł czas na wspólne zdjęcie.

AR

Fotogaleria