Niezwykłe zajęcia

2 grudnia odwiedzili nas goście ze Stowsrzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER. Po krótce opowiedzieli o działalności Stowarzyszenia. Dowiedzieliśmy się, że pomagają dzieciom z chorą wątrobą i po jej przeszczepie.
Przeprowadzili z dziećmi wiele zabaw, gdzie dzieci mogły poznać najważniejsze narządy człowieka oraz zabawy z wykorzystaniem nakrętek. Dzieci obejrzały film w jaki sposób nakrętki pomagają w leczeniu chorym dzieciom. Starsze obejrzały również bajeczkę o Kameleonie, który zachorował i musiał przejść transplantację.
Przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach i odpowiadały na zadawane pytania.
Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało naklejkę nakrętkowego bohatera oraz gadżety (smycze, kominki) od Stowarzyszenia. Za zbieranie nakrętek nasze przedszkole otrzymało na ręce pani Dyrektor statuetkę „Zakrętkowe Bohaterstwo.”
DM

Galeria 🙂