Odwiedzamy Panią Kasię

15 kwietnia dwie starsze grupy przedszkolaków wyruszyły do Biblioteki, aby spotkać się z P.Kasią. Podczas wizyty przedszkolaki dowiedziały się, że 2 kwietnia na całym świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Ta data nie jest przypadkowa, ponieważ jest to dzień urodzin Hansa Christiana Andersena, twórcę wielu baśni znanych i kochanych przez wszystkie dzieci. Nasze przedszkolaki, również chętnie wymieniały tytuły ulubionych baśni tego słynnego pisarza. Natomiast Pani Kasia przeczytała nam piękną baśń,  H.CH. Andersena pt. „Świniopas”. Dzieci z uwagą słuchały przygód kapryśnej księżniczki, która chciała posiadać wszystko bez względu na cenę oraz sprytnego świnopasa, który dzięki swoim podstępom wzgardził złym zachowaniem księżniczki. Po omówieniu baśni zostało nam jeszcze trochę czasu na kolejną bajkę. Tym razem dzieci usłyszały „Marysię i wielkanocne jajka”. Mysia  razem ze swoim przyjacielem Gryzkiem przygotowują pisanki i świetnie się bawią podczas świątecznych poszukiwań czekoladowych jajeczek w ogrodzie. Spotkanie zakończyliśmy wspólną rozmową o tradycjach i zwyczajach świątecznych. Dziękujemy pani Kasi za zaproszenie i kolejne pouczające spotkanie DKK  🙂 🙂 🙂

Zapraszamy do galerii