Pasowanie na przedszkolaka

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich przedszkolaków. O godzinie 10.00 wspólnie zebraliśmy się     w holu, aby obejrzeć występ gr. IV pod kierunkiem pani Małgorzaty Piech.  Cóż to było za wspaniałe przedstawienie, straszaki śpiewały, tańczyły i recytowały piękne wierszyki a wszystko po to, żeby wprowadzić nas  w nastrój uroczyści „Pasowanie na przedszkolaka”.

pasowanie 033

 

Podczas występu przyszedł czas na egzamin, każda grupa wysłuchała specjalnej zagadki, którą musiała samodzielnie rozwiązać, następnie zaprezentować wierszyk i zaśpiewać piosenkę. Po pomyślnie zdanym egzaminie został jeszcze tylko test z kwaśnym soczkiem  i w końcu nadeszła długo oczekiwana chwila przez wszystkie dzieci.

 

pasowanie 111

 

Pani Dyrektor z ogromną kredką „Krynią” pasowała każde dziecko na prawdziwego przedszkolaka.  Na pasowanie załapały się również panie, które od niedawna pracują w naszym przedszkolu: Ania  Łyszczarz, Renia Gunia oraz Agatka Tułak.  Na koniec uroczystości przedszkolaki  czekała jeszcze jedna niespodzianka. Był to wspaniały torcik w kształcie kolorowych kredek, który przygotowała dla nas pani Asia Krawczyk.

 

pasowanie 214

 

Dzieci oblizując paluszki  zajadały kawałki pysznego tortu.  To jednak nie koniec niespodzianek, na pamiątkę dzisiejszych wydarzeń każdy przedszkolak otrzymał drobny upominek. Był to dzień pełen radosnych chwil, uśmiechu i pięknych wrażeń.

 

Zdjęcia z uroczystości w galerii.