Pierwsze miejsce naszych „Małych Cyganiątek” !!!

„Od Rajbrotu do Lipnicy przyjechali zapustnicy.
Przyjechali i śpiewają, na swój występ zapraszają”.

Jak zapusty to zapusty 🙂 . Co roku staramy się w naszym przedszkolu podtrzymywać tą wyjątkową
i barwną tradycję. Nie może zabraknąć cygańskich piosenek przy ognisku i tańców pięknych „Cyganiątek”. To zasługa naszej „przedszkolnej Cyganki” – Pani Dorotki Milas oraz grupy Tygrysków 🙂 . Również w tym roku przygotowywali się bardzo pilnie. Ćwiczyli aby jak najlepiej zaprezentować się na 28 Zapustnym Przeglądzie Grup Cygańskich w Lipnicy Murowanej. Dzięki uprzejmości dyrektor Gminnego Domu Kultury – Pani Agnieszce Żołna-Zdunek próba odbyła się na dużej scenie, za co serdecznie dziękujemy. W piątek w przedszkolu zaprezentowaliśmy swój program słowno-muzyczny przed całą społecznością przedszkola. W niedzielę wystąpiliśmy na deskach Gminnego Domu Kultury. Bardzo miło nam poinformować, iż zdobyliśmy I miejsce w kategorii grup dziecięco-młodzieżowych!!! To ogromny sukces naszych „Małych Cyganiątek” 🙂
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do występu oraz poświęcony czas.
A cygański tabor zawita znów u nas za rok…. 🙂

MJ

Galeria 💃

Poniżej także link do transmisji z Przeglądu, gdzie można obejrzeć występy wszystkich grup.

28. Zapustny Przegląd Grup Cygańskich – YouTube