Przedszkolaki z wizytą w szkole

W odpowiedzi na zaproszenie Pani Dorotki Suder wyruszyliśmy całą przedszkolną gromadą na przedstawienie przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej.

Starsi koledzy przywitali nas „Trojakiem”  – tańcem pochodzącym ze Śląska.

Grupa folklorystyczna ubrana w piękne, kolorowe stroje przedstawiła dla nas inscenizację pt. „Bez chleba nic się nie da”. Przedszkolaki oglądały   z ogromnym zaciekawieniem jak kiedyś wyglądały żniwa i jakimi narzędziami posługiwano się, żeby zebrać plony. Z tej ciekawej               i pouczającej lekcji dzieci dowiedziały się, że chleb jest bardzo ważny    i nie należy go marnować. Po występie uczestniczyliśmy w zabawie „Mało nas do pieczenia chleba…”.

Wszyscy zostaliśmy poczęstowani pysznymi ciasteczkami. W prezencie otrzymaliśmy ręcznie robione upominki, a także wiejski chlebek, którym będziemy się zajadać jutro na śniadanku.

dsc_0411

Pani Dorotko bardzo dziękujemy 🙂

Zapraszamy do galerii.