Spotkanie ze strażakiem

W poniedziałek w ramach akcji „Mamo, tato pobaw się ze mną”, która trwa w grupie I do naszego przedszkola przybył strażak – Pan Wojciech Przybyłko – tatuś Julci. W interesujący sposób dokonał prezentacji stroju strażaka oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej. Przeprowadził
z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania się w domu i przedszkolu. W trakcie spotkania panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci chętnie zabierały głos. Ważnym punktem spotkania była rozmowa na temat ewakuacji. Pan Strażak wyjaśnił przedszkolakom czym jest i jak należy zachować się podczas zagrożenia. Po zakończonym spotkaniu ogólnym zaprosiliśmy Pana Wojtka do grupy Maluszków. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę, dzieciaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Następnie Pan Wojtek rozdał wszystkim maluszkom breloczki z wozem strażackim oraz kolorowanki. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wyjątkowe spotkanie. Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby dzieci nabrały pewności siebie
w trudnych sytuacjach. Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka, szanują tą trudną pracę oraz zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać
z numerów alarmowych. Serdecznie dziękujemy Panu Wojtkowi za poświęcony nam czas, jak i za przekazanie ciekawych i bardzo ważnych wiadomości. 

E.Piech

Fotorelacja 🙂