Sprzątanie Świata

 

„Świat w naszych rękach…”

Ci co lubią segregację,
Otóż oni mają rację,
Gdy w osobne pojemniki
Lecą papier szkło plastiki.

Cały świat jest w naszych rękach
Właśnie o tym ta piosenka.
Możesz dbać o cały świat
Chociaż masz niewiele lat…”

 

W dniu 29.10.2021 r. dzieci z gr. I „Krasnoludki” uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych,
które ukazały potęgę i piękno otaczającego nas Świata. Przedszkolaki podczas zajęć wysłuchały piosenki pt. „Świat w naszych rękach”, a następnie rozmawiały o ekologii, uczyły się co robić,
by nie „produkować” nowych śmieci, poznały i przypomniały sobie zasady segregowania odpadów.
W atmosferze emocjonalnego zaangażowania, zaopatrzone w worki foliowe i rękawice ochronne włączyły się do akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata” pod hasłem MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ. Pogoda nam dopisała dlatego też, po skończonej pracy, wybraliśmy się na długi spacer po Naszej Pięknej Okolicy. Jesteśmy pewni, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości będą prawdziwymi miłośnikami przyrody.

M.P.

Fotorelacja 🙂

Fotorelacja 2 🙂