Wizyta Pani Leśnik
WIZYTA PANI LEŚNIK
W dniu 25 października do naszego przedszkola zawitał niezwykły gość.  W ramach zajęć pod nazwą Poznajemy Zawody dzieci odwiedziła pani leśnik Katarzyna Hajduk – specjalista do spraw ochrony lasu i ochrony przeciwpożarowej, pracująca
w Nadleśnictwie Brzesko. Pani Kasia opowiedziała nam o swoim zawodzie. Przekazała także wiele ciekawych informacji

na temat miejsca jakim jest las. Kto go zamieszkuje, jak powinniśmy się zachowywać w lesie oraz czego nie wolno w nim robić. Pani leśnik szczególną uwagę zwróciła na zagrożenia pożarowe, zwłaszcza podczas okresów suszy. Dowiedzieliśmy się kiedy można wycinać drzewa i w jaki sposób leśnicy dbają o młody las. Dzieci rozpoznawały drzewa liściaste
i iglaste oraz poznawały ich nazwy. Nasz gość opowiadał również o zwierzętach – mieszkańcach lasów, ich zwyczajach oraz sposobach dokarmiania. Również tutaj dzieci miały okazję do rozpoznawania leśnych zwierząt przedstawionych na ilustracjach. Pani Katarzyna przyniosła ze sobą mnóstwo  pomocy dydaktycznych, spośród których najbardziej atrakcyjne były ogromne poroża jeleni. Na zakończenia miłego spotkania każdy przedszkolak otrzymał upominek – balonik z logo Lasów Państwowych
i kolorowankę.
Wizyta pani leśnik była niepowtarzalną okazją do budowania dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym. Pani Katarzynie serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i mamy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje kolejnymi odwiedzinami.
Galeria 
MJ