Wizyta policjantów i psa tropiącego

28 listopada nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście – panowie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni oraz z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu – st. asp. Paweł Motak – nasz dzielnicowy, st. post. Marcin Rozciecha oraz asp. szt. Bartłomiej Kowal, któremu towarzyszył pies policyjny, owczarek belgijski o imieniu Rita. Była to kolejna wizyta Rity w naszym przedszkolu. Rita jest bardzo łagodnym i przyjacielskim psem, jednak wykonuje bardzo odpowiedzialną pracę. Pan policjant opowiedział o zadaniach Rity oraz zademonstrował jej posłuszeństwo. Rita bezbłędnie wykonywała wszystkie komendy. Podczas prelekcji opiekun policyjnego psa podkreślał, że Rita ma duży temperament, jest aktywna oraz wytrzymała
w pracy. Przedszkolaki jednak poznały psa policyjnego od innej strony – jako spokojnego i przyjaznego pomocnika policji.

Pan dzielnicowy podczas spotkania przypomniał również zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podróżowania samochodem.  Poruszony został także temat właściwego zachowania sie podczas spotkania z obcym psem oraz reakcji w sytuacji innych zagrożeń. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Na zakończenie starsze dzieci mogły zobaczyć policyjny radiowóz wraz z jego wyposażeniem. Lekcja ta miała wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta. T

Serdecznie dziękujemy panom policjantom i Ricie za pouczające spotkanie profilaktyczne.

MJ

Galeria 🙂