Wspólne świętowanie Dnia Rodziny

„Święto Rodziny” w Przedszkolu Samorządowym im. św. Mikołaja w Rajbrocie

W sobotę 17 czerwca 2023 roku, na terenie Orlika w Rajbrocie odbył się niezapomniany
Festyn z okazji Dnia Mamy i Taty, który zgromadził rodziny naszej przedszkolnej społeczności. Uroczystość zorganizowała pani dyrektor Agnieszka Strugała, nauczyciele, pracownicy
oraz Rada Rodziców Przedszkola, którzy postanowili stworzyć piękne wydarzenie, skierowane
do wszystkich dzieci z przedszkola i ich rodzin. Była to wspaniała okazja do spotkania się oraz wspólnego świętowania.

Jest nam niezmiernie miło, że swoją obecnością zaszczycili nas w tym szczególnym dniu:

– Wójt Gminy Lipnica Murowana  Pan Tomasz Gromala,

-Kierownik  ZOSiP w Lipnicy Murowanej Pani Krystyna Wilczek,

-Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej pani Agnieszka Żołna-Zdunek

-Ksiądz Proboszcz Leszek Babraj

-Sołtys Rajbrotu Pani Bożena Maciejowska

-Państwo Maria i Józef Radzięta

Festyn rozpoczęliśmy wspaniałymi występami naszych przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały wierszyki, piosenki oraz piękne tańce. Radość i duma na twarzach rodziców nie miały końca, wszyscy byli pod wrażeniem talentu dzieci. Występy zakończyły się wręczeniem starannie wykonanych upominków. Dziękujemy za ten dzień naszym małym aktorom oraz wszystkim rodzicom za pomoc
i zaangażowanie. Na zakończenie części artystycznej nauczyciele i pracownicy przedszkola przygotowali dla dzieci i rodziców specjalną niespodziankę – przedstawienie na podstawie wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”.

Festyn rodzinny był wspaniałą okazją do wspólnego spędzenia czasu i integracji. W programie znalazły się liczne atrakcje dla dzieci i rodziców. Ustawiała się kolejka do waty cukrowej, popcornu, chrupek, robienia baniek mydlanych, malowania twarzy i pokazu eksperymentów. Najmłodsi mieli możliwość zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach i przejazdu meleksem strażackim, zorganizowano gry i zabawy sportowe. Każda rodzina mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Na wszystkich uczestników imprezy czekał bufet pełen doskonałych wypieków i wyśmienitych kiełbasek z grilla.

Nasza uroczystość nie odbyłaby się bez wsparcia:

-Pana Jana Zelek  – Piekarnia Zelek z Rajbrotu,

-Pana Krzysztofa Chudzik – Zakład Bacówka Rajbrot,

-Sklepu Delikatesy Centrum

-Firmy Jura

Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację festynu:

-Koło Gospodyń Wiejskich z Rajbrotu – wata cukrowa i popcorn dla dzieci,

-OSP Lipnica Górna – grill, dmuchane zjeżdżalnie, meleks strażacki,

-Firma Robertus Robert Wieciech –  oprawa muzyczna festynu,

-GDK Lipnica Murowana – użyczenie  sprzętu (scena, krzesła, stoły, namioty).

Dziękujemy także:

-Przewodniczącemu Rady Rodziców Panu Dominikowi Czoch oraz całej Radzie Rodziców naszego przedszkola.

-Wszystkim Rodzicom, którzy uczyli dzieci wierszy i piosenek, przygotowali piękne stroje i upiekli pyszne słodkości na festyn.

-Państwu Krzak za forobudkę dzięki, której każda rodzina może zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

-Pani Golemiec i pani Sosenka za wykonanie upominków.

Wszystkim, którzy oferowali swoją pomoc przy organizacji naszego święta.

Z okazji Dnia Mamy i Taty życzymy Państwu dużo siły, wiele radości, zdrowia, uśmiechu i satysfakcji
z bycia rodzicem, jak najwięcej rodzinnego ciepła i wspólnie spędzanego czasu.

AS

Galeria 🙂