Wycieczka do Brzeska

W dniu 18 kwietnia grupy Odkrywców i Sówek wyruszyły na wycieczkę do Brzeska. Punktem docelowym było Regionalne Centrum Kulturalno – Biblioteczne, gdzie przedszkolaki obejrzały  spektakl pt. ,,Jak Rumcajs Cypiska uratował”. Bajkowe widowisko przedstawił Narodowy Teatr Edukacji
z Wrocławia.
Aktorzy przedstawienia wraz z dzielnym Rumcajsem zabrali widzów na wycieczkę w głąb Rzacholeckiego Lasu. Celem wyprawy było odnalezienie
zaginionego Cypiska. Spektakl przyciągnął uwagę najmłodszych widzów barwnymi kostiumami i piękną scenografią. Wiele radości sprawiły dzieciom piosenki śpiewane przez aktorów. Jednak największą furorę wywołało pojawienie się postaci wielkiej pajęczycy. Po spektaklu, w doskonałych nastrojach przeszliśmy na drugie piętro, gdzie mieści się Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA, zwana również Małym Centrum Nauki. W tym miejscu przedszkolaki mogły zdobywać wiedzę samodzielnie obsługując niezwykłe maszyny, rozwiązywać niecodzienne zadania, eksperymentować i poszukiwać odpowiedzi. Długą listę atrakcji stanowiły m.in.: niesamowita maszyna XXL, Znikający kot, Rowerowe przekręty, Ukryte obrazy, Cienie, Armata powietrzna…. Po wizycie w bibliotece, gdzie przedszkolaki całkowicie samodzielnie wykonały żonkile z kolorowego papieru, mogliśmy udać się do Krainy Dziecięcych Zabaw Lililand. Tam główną atrakcją okazały się harce i skoki na trampolinach. A ponieważ w tym dniu cały Lililand był do dyspozycji Sówek i Odkrywców, przedszkolaki mogły dać upust swojej niekończącej się energii. Późnym popołudniem powróciliśmy do przedszkola – zmęczeni, ale pełni wrażeń i bardzo, bardzo szczęśliwi.

JK

Galeria 🙂