Wyjątkowe spotkanie z instrumentami muzycznymi w naszym przedszkolu.

27 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie muzyczne z panią Lidią Kuzak- Ćwik,
która w barwny sposób przedstawiła nam swoją wielką pasję, czyli muzykę a ściślej mówiąc grę na instrumentach. Nasz gość, Pani Lidia zapoznała dzieci z wyglądem, budową i techniką gry na różnych instrumentach. Dzieci podczas warsztatów słuchały krótkich koncertów, brały udział w zabawach ruchowych, odgadywały zagadki, śpiewały piosenki, zapoznały się z brzmieniem, budową instrumentów
i samodzielnie próbowały na nich grać! Przy zabawach muzyczno-ruchowych z wykorzystaniem instrumentów muzycznych wszyscy świetnie się bawili. Wspólna zabawa pomogła dzieciom w utrwaleniu zdobytych w trakcie zajęć informacji.

Było radośnie i bardzo muzycznie, dzieciom bardzo podobało się spotkanie. Uwieńczeniem warsztatów było wspólne odegranie marsza.Cieszy nas bardzo, że mogliśmy gościć w naszym przedszkolu,
tak wyjątkowego gościa z wielkim talentem i pasją.
Pani Lidziu, serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie, które przyczyni się do rozbudzania zainteresowań muzycznych naszych przedszkolaków.

MP

Galeria 🙂