Zwiedzamy nasze Kościoły

W ramach realizacji rocznego planu pracy „Mały patriota – wielka sprawa” Krasnoludki postanowiły bliżej poznać naszą małą ojczyznę – Rajbrot. W oparciu o zdjęcia rozmawialiśmy o ciekawych miejscach wartych zobaczenia, a tych nie brakuje. Wspólnie z grupą II wybraliśmy się także zwiedzić nasze dwa piękne kościoły. Na początek odwiedziliśmy starą zabytkową świątynię, w której podziwialiśmy barokowy ołtarz, piękne polichromie, kamienną chrzcielnicę i organy. Zajrzeliśmy także do dzwonnicy oraz obejrzeliśmy stacje drogi krzyżowej znajdujace się w ogrodzeniu. Następnie przeszliśmy na plac nowego kościoła, gdzie zrobiliśmy sobie wspólnie zdjęcie pod pomnikiem Wielkiego Polaka – papieża Jana Pawła II. W nowej świątyni obejrzeliśmy ołtarz, piękne freski i witraże oraz kaplicę. Na zakończenie wybraliśmy się na chór aby podziwiać organy. To była bardzo pouczająca wyprawa i doskonała okazja do uwrażliwienia przedszkolaków na piękno i bogactwo naszej miejscowości.

MJ

Galeria