Dzień Dinozaura

W ramach tematyki tygodnia: „Zwierzęta sprzed milionów lat” Misie poznały historię dinozaurów, gatunki, wygląd, gdzie żyły i jak wyginęły na podstawie opowiadań, zagadek oraz pozycji książkowych.. Sala maluszków zamieniła się w „Jurassic Park”. Dzieci uczestniczyły w szeregu dino-zabaw takich jak: chodzenie po śladach dinozaurów, układanie puzzli, próbowały również wydobyć małe dinozaury z lodowych jaj – zabawy przy tym było co niemiara 🙂 Nie zabrakło również zabaw matematycznych oraz zabaw rozwijających spostrzegawczość. Zwieńczeniem pracowitego tygodnia była praca plastyczna oraz wykonanie eksperymentu pt. „Wulkan”. Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat i był dla dzieci dużą atrakcją.
AR

Galeria 🙂