Dzień Drzewa

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Drzewa – nie mogliśmy przejść obojętnie obok tego święta! Dzieci wysłuchały opowiadania A. Płonki pt. „W lesie”. Poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Nasi milusińscy uczestnicząc aktywnie
w zajęciach rozwiązywali zagadki słowne i dźwiękowe na temat drzew i lasu, brali udział w zabawach ruchowo-naśladowczych oraz wykonywali piękne prace plastyczne, których tematem przewodnim było drzewo.

Przedszkole w tym dniu również przystąpiło do wyzwania #wyzwanieDzienDrzewa zorganizowanego przez JA.nauczycielka i zasadziliśmy dwa drzewka w ogrodzie przedszkolnym – drzewka będą rosły razem z nami, a my będziemy je co jakiś czas odwiedzać 🙂 W ogrodzie przedszkolnym dzieci miały możliwość dotknąć, powąchać a nawet przytulić się do drzewa oraz wszystkie zgodnie oświadczyły,
że zawsze będą dbać o drzewa i rośliny.

AR

Galeria 🙂