Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek Krasnoludki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego za pomocą magicznego naczynia przeniosły się do „Krainy baśni i bajek” wypowiadając zaklęcie „Garstka fantazji, szczypta radości, niech nasza grupa w krainie baśni zagości”. Dzieci oglądały ilustracje z różnych bajek, sluchały fragmentów najbardziej znanych baśni , rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Oglądały stroje z bajek, zgadywały zagadki. Tańczyły przy bajkowej muzyce, naśladując bajkowe postacie. Miały też okazję przebrać się
w wybrany strój bajkowy lub przymierzyć maskę. Na koniec bajkowego, pełnego radości i dobrej zabawy dnia, wszystkie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Był to dzień pełen wrażeń
i dobrej zabawy.

MP

Galeria