Spotkanie z policjantem

Dnia 03.11.2022r. przedszkolaki miały okazję spotkać się z policjantem  asp. Pawłem Motakiem
z KP w Nowym Wiśniczu , który jest dzielnicowym terenu Gminy Lipnica Murowana. Podczas spotkania przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jak reagować
w sytuacjach różnych zagrożeń. Dzielnicowy ostrzegał też przed osobami nieznajomymi,
z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu.  Zostały również przedstawione
i przećwiczone zasady właściwego zachowania się podczas ataku psa. Pan policjant wyjaśniał reguły właściwego zachowania w pobliżu psa i sposobu podchodzenia do niego. Dzieci wysłuchały policyjnych rad oraz zadawały wiele interesujących pytań. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy. Dzieci chętnie wysłuchały opowiadań o codziennej pracy policjanta. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć.

Na zakończenie dzieci mogły zobaczyć policyjny radiowóz wraz z jego wyposażeniem.

Nauczyciele oraz Dzieci składają serdeczne podziękowania dzielnicowemu Panu Pawłowi Motakowi
z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu za poświęcony czas i ciekawe zajęcia. DZIĘKUJEMY!!!

Galeria