Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

„Mały człowiek wielka sprawa,
– Dzieci mają swoje prawa”.

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to coroczne święto, które jednoczy wszystkie dzieci na całym świecie. Tego dnia w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. Z tej okazji grupa MISIE podczas zajęć rozmawiała na temat swoich praw.
Dzieci miały okazję, dowiedzieć się o tym, że mają liczne prawa min.: prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i poznawania otaczającego świata. Ogladając film edukacyjny poznaliśmy także swoje obowiązki. Dowiedzieliśmy sie również, że Janusz Korczak był wielkim przyjacielem dzieci. Nie zabrakło kolorowanek i wesołej zabawy.

MJ

Galeria