Nasi Mali Patrioci

„Kto ty Jesteś?
-Polak mały…”

Dzień 11 listopada to bardzo ważna data w historii naszej Ojczyzny. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

W przedszkolu dzieci uczą się patriotyzmu, szacunku do Ojczyzny i polskich symboli narodowych. Dlatego dzisiejsze zajęcia we wszystkich grupach były poświęcone naszej kochanej Ojczyźnie.
Nasi mali patrioci wyglądali bardzo odświętnie. Oglądając film „Polak Mały” przedszkolaki przypomniały sobie jakie mamy symbole narodowe. Z ogromnym zapałem wykonywały kotyliony
i flagi. Nie zabrakło patriotycznych wierszy i tańców ludowych. Dopełnieniem tego wyjątkowego dnia było odśpiewanie o godzinie 11.11 czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego.

Obchody Święta Niepodległości były dniem pełnym radości. Z pewnością zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków” na długo.

MJ