„O jak Ojczyzna R jak Rajbrot” 

„O jak Ojczyzna R jak Rajbrot” pod takim hasłem odbył się dzisiaj
w przedszkolu quiz wiedzy o Rajbrocie. Ależ to był emocjonujący konkurs, ale zacznijmy od początku. Każda grupa już wcześniej wybrała sobie kolor, w którym będzie się prezentować. I wyglądało to tak:

GRUPA I – ZIELONI

GRUPA II –  ŻÓŁCI

GRUPA III – CZERWONI

GRUPA IV – NIEBIESCY

Następnie wytypowanych zostało pięcioro dzieci z każdej grupy – przedstawicieli, którzy stworzyli swoje drużyny. Zasiedli oni przy specjalnie oznaczonym stanowisku i w pełnej gotowości czekali na rozpoczęcie quizu. Zasady były bardzo proste: ta drużyna, która była gotowa na losowanie pytania sygnalizowała to dźwiękiem dzwoneczka a za poprawnie udzieloną odpowiedź wrzucała piłeczkę do swojego słoiczka. Pytania dotyczyły Rajbrotu – jego przeszłości i teraźniejszości, a więc wcale nie były proste. Jednak dzieci poradziły sobie naprawdę świetnie i zaskakiwały wszystkich swoimi odpowiedziami. Bezbłędnie wymieniały m. in.  nazwiska ważnych osób, zabytki, zakłady pracy, przysiółki, w których mieszkają. Rozpoznawały różne instytucje przedstawione na zdjęciach a nawet wskazywały miejsce Rajbrotu na mapie Polski. Po komisyjnym zliczeniu piłeczek z kolorowych słoiczków okazało się, że quiz zakończył się remisem :).  Tym samym  każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę, którą pani dyrektor osobiście złożyła na ręce przedstawicieli  grup.

 

Dziękujemy :

– organizatorom: p. Kasi i p. Gosi za przygotowanie dla nas tego konkursu;

– Rodzicom i Wychowawcom za przekazywaną wiedzę i przygotowanie dzieci do quizu;

– ale przede wszystkim Wam Kochane Przedszkolaki za świetną zabawę
i ogromną wiedzę, jaką posiadacie  na temat naszej miejscowości 🙂

Jesteśmy z WAS naprawdę DUMNI 🙂 🙂 🙂

 

Fotorelacja