Wizyta Zespołu RAJ

Tłusty czwartek w naszym przedszkolu upłynął w radosnym nastroju zapustnych obrzędów i tradycji. Rankiem do przedszkola zawitali rozśpiewani goście – członkowie zespołu „Raj” oraz towarzyszący im akordeonista. Panie zaprezentowały tradycyjne stroje regionalne oraz te związane z chodzeniem „po cyganach”. Dzieci miały okazję dowiedzieć się co nieco o obrzędach związanych z pochodem cygańskim, a także poznać historię naszego lokalnego zespołu. Na naszej muzycznej scenie spotkały się dwa pokolenia taborów cygańskich, gdyż pani Dorotka wraz z grupą II przygotowała krótki program słowno muzyczny: „My Cyganie”.

 

 

Na koniec oba zespoły rozśpiewanym i roztańczonym krokiem zaprosiły wszystkie dzieci do ostatniej już w tym roku karnawałowej zabawy. Zarówno mali jak i duzi Cyganie już jutro zaprezentują się na Przeglądzie Grup Cygańskich w Gminnym Domu Kultury. Za wszystkich trzymamy mocno kciuki.

K. Przybyłko

 

Galeria zdjęć