Pasowanie na Przedszkolaka

27 października w naszym przedszkolu odbyła się Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Program artystyczny przygotowała grupa IV razem ze swoją  wychowawczynią panią mgr Dorotą Milas. Podczas występu starszaki udzieliły wielu cennych rad i wskazówek pozostałym dzieciom, zwracając uwagę na  zachowanie i postawę Prawdziwych Przedszkolaków.

 

DSCF0007.JPG

 

Po przedstawieniu wszystkie dzieci wygłosiły  tekst przysięgi. Następnie każda grupa zaprezentowała swoją piosenkę. Po czym Pani Dyrektor specjalną, dużą kredką przystąpiła do Pasowania. Była to naprawdę ważna i doniosła chwila dla każdego Przedszkolaka. Uwieńczeniem ślubowania był symboliczny podpis czyli odcisk palca w przedszkolnej kronice.

 

Miłą niespodzianką dla wszystkich przedszkolaków były upominki, ufundowane przez Radę Rodziców. Każda grupa otrzymała również, dzięki przyznanym środkom finansowym dla Przedszkola, wyjątkowe zabawki do swojej sali. Największą atrakcją okazał się nowy przyjaciel, który przybył do naszego przedszkola  i obiecał towarzyszyć dzieciom podczas spacerów i wycieczek. To piękny wąż spacerowy, któremu dzieci nadały imię Fredek.

 

DSCF0181544e7b1069aea.JPG

 

Obowiązujący zwyczaj Pasowania nie ominął też nowych nauczycielek. Pani Katarzyna Przybyłko i pani Małgorzata Marzec  musiały najpierw wykonać zadania wymyślone przez dzieci, żeby mogły wejść do grona Prawowitych Wychowawców Przedszkola.

 

Zdjęcia z uroczystości