Przedszkolaki mają swoje święto

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony 20 września został uchwalony przez Sejm RP
we wrześniu 2013 roku. Święto ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować wychowanie przedszkolne.

Inicjatorami powstania Dnia Przedszkolaka byli dyrektorzy łódzkich przedszkoli. To im zawdzięczamy to wyjątkowe dla maluchów święto. W 2010 roku w Łodzi odbyły się pierwsze obchody
Dnia Przedszkolaka. Zorganizowano festyn, na którym dzieci posadziły pamiątkowe dęby oraz wypuściły mnóstwo baloników z marzeniami.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma swój hymn. To specjalna piosenka pt. „Dzień Przedszkolaka”.
Muzykę napisał Robert Obcowski, a słowa są autorstwa Danuty Błażejczyk i Mariusza Urbaniaka.

Każdego roku 20 września Rzecznik Praw Dziecka wystosowuje również specjalny list do wszystkich polskich przedszkolaków. Dodatkowo ten dzień dostarcza dzieciom okazji do świętowania, do zabawy
i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Z okazji Dnia Przedszkolaka w naszym przedszkolu nie zabrakło dziś  życzeń, niespodzianek
i wesołych zabaw. Zaraz po śniadaniu wszystkie przedszkolaki zebrały się w holu na parterze. Pani Dyrektor złożyła dzieciom życzenia i wręczyła wszystkim grupom wspaniałe prezenty ufundowane przez Radę Rodziców a przedszkolaki pięknie zaśpiewały przygotowany na tą okazję hymn przedszkolaka. Nie zabrakło również słodkich niespodzianek – pysznych ptysiów z kremem i soczków owocowych. Każdy z przedszkolaków otrzymał też identyfikator super przedszkolaka czy to w formie medalu, czy certyfikatu. Wesołym zabawom, radościom, piskom i śmiechom nie było końca, aż zaciekawione słoneczko od czasu do czasu przedzierało się przez deszczowe chmury i przez okna zaglądało do przedszkolnych sal.

Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy, aby były zadowolone, radosne, szczęśliwe
i uśmiechnięte. No i oczywiście, aby lubiły swoje przedszkole 🙂 🙂 🙂 .

Podziękowania gorące kierujemy do Rady Rodziców za ufundowanie prezentów: gier, puzzli i zabawek, które sprawiły dzieciom ogromną radość.

JK

Zapraszamy do galerii 🙂