Wigilia w naszym przedszkolu

 

Wieczór wigilijny

To właśnie tego wieczoru, 
gdy mróz lśni, jak gwiazda na dworze, 
przy stołach są miejsca dla obcych, 
bo nikt być samotny nie może.

To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr zimny śniegiem dmucha,
w serca złamane i smutne
po cichu wstępuje otucha.

To właśnie tego wieczoru 
zło ze wstydu umiera, 
widząc, jak silna i piękna 
jest Miłość, gdy pięści rozwiera.

To właśnie tego wieczoru, 
od bardzo wielu wieków, 
pod dachem tkliwej kolędy 
Bóg rodzi się w człowieku.
L. Krzemieniecka

22.12.2021 r. w przedszkolu odbyła się Wigilia. Od samego rana panowała radosna atmosfera. Świąteczne dekoracje, dzieci w odświętnych strojach wprowadzały wyjątkowy nastrój – oczekiwania na niecodzienne wydarzenia. W powietrzu unosił się zapach wigilijnych potraw. Przed południem zebraliśmy się w holu; dzieci, personel przedszkola oraz Pani Dyrektor. Bardzo miłym gościem był
w tym roku ks. Krzysztof Jankowski, który odczytał  fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa. Następnie przyszedł czas na wspólne kolędowanie. Śpiew pięknych kolęd i pastorałek wprowadził wszystkich zebranych w podniosły, świąteczny nastrój. Wspaniałym momentem było symboliczne dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń,
a także czas wspólnego posiłku. Jak co roku nie zabrakło prezentów pod choinką, które sprawiły dzieciom wiele radości.

MJ

Galeria