Wizyta Pani Pielęgniarki

Dzisiaj w naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką – Kazimierą Pławecką,
pracującą w Ośrodku Zdrowia w Rajbrocie.😀

Pani Kazia w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom na czym polega praca pielęgniarki.
Zaprezentowała przedmioty potrzebne do codziennej pracy oraz wyjaśniła do czego służą.
Pokazała strzykawki, igły, kroplówki, bandaże, ciśnieniomierz, stetoskop i wiele innych ciekawych rzeczy. Demonstracja stetoskopu, możliwość posłuchania bicia serca, bandażowanie czy mierzenie ciśnienia krwi wzbudziły ogromne zainteresowanie. Pani pielęgniarka p
rzypomniała również
o konieczności przestrzegania zasad codziennej higieny i zdrowego stylu życia.😃

Wizyta naszego gościa zakończyła się pamiątkowym zdjęciem. Przedszkolaki wręczyły Pani pielęgniarce podziękowanie za cenne rady i wiedzę. Z apetytem zjadły witaminowego żelka, którym poczęstowała pani Kazia. Jeszcze raz dziękujemy za to miłe spotkanie.😀

D.M

Galeria 🙂