Wizyta świętego Mikołaja

Wizyta Świętego Mikołaja to z pewnością najbardziej wyczekiwany przez dzieci dzień w roku. Święty Mikołaj to patron naszego przedszkola, dlatego do jego odwiedzin przygotowywaliśmy się starannie przez cały tydzień. Na początku przypomnieliśmy sobie historię „ …chłopca, który został świętym”. Później przyszedł czas na pisanie listów i oczekiwanie, kiedy święty je zabierze.
Aby go zachęcić zostawiliśmy na parapecie ciasteczka i mleczko. Uczyliśmy się także pięknych piosenek i wierszyków aby przywitać naszego wyjątkowego gościa. Powstało wiele wspaniałych prac plastycznych. Jednym z elementów przygotowań  do spotkania była również dekoracja holu przedszkolnego oraz sal.

Kiedy byliśmy już przygotowani nadszedł ten dzień. 4 grudnia zaraz po śniadanku każda grupa spotkała się ze Świętym Mikołajem. W całym przedszkolu rozbrzmiał dźwięk dzwoneczka,
który obwieszczał nadejście gościa. Czekaliśmy z wypiekami na twarzy. Dzieci zaprezentowały przygotowane piosenki i wierszyki, później odebrały prezenty. To było bardzo miłe spotkanie.

Święty Mikołaju, dziękujemy za odwiedziny. Sprawiłeś nam ogromną radość! Życzymy Ci dużo, dużo zdrowia. Do zobaczenia za rok!

MJ

Zapraszamy do galerii

Film