Spotkanie z Panią Doktor

Kolejnym gościem, który odwiedził nasze Przedszkole była Pani Doktor – Marta Kępa,
mamusia Jasia z grupy „Krasnoludków”.

Celem spotkania było propagowanie zachowań prozdrowotnych oraz zniwelowanie lęku dzieci przed wizytą u lekarza. Dzieci również dowiedziały się na czym polega praca lekarza oraz zapoznały się
z podstawowym sprzętem lekarskim. Chętne przedszkolaki mogły posłuchać bicia swojego serduszka. Pani doktor zademonstrowała na Misiu kolejność robienia prawidłowego opatrunku, gdy się skaleczymy i co robić gdy Misia boli brzuszek. Pokazała jak podać kroplówkę.

Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały pani doktor. Na zakończenie spotkania wręczyły podziękowanie i zrobiły z panią doktor pamiątkowe zdjęcia. Pani doktor każdego przedszkolaka nagrodziła naklejką „Dzielny Pacjent” i podarowała receptę, którą dzieci mogły wypisać sobie same. Dziękujemy za miłe spotkanie.
D.M

Galeria 🙂