Wizyta przedszkolaków w bibliotece

29 MAJA odwiedziliśmy Publiczną Bibliotekę W Rajbrocie .
Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dowiedziały się co to jest biblioteka, poznały na czym polega praca bibliotekarza. Usłyszały jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy
się w niej zachować. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani Kasia przeczytała nam bajeczkę pt.: „Kicia Kocia na rowerze”, a maluszki uwielbiają przygody tej bohaterki. Dzieciaki w ciszy i skupieniu wysłuchały opowiadania, a następnie dzieliły się wrażeniami ze swoich rowerowych przygód. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że tutaj wróci. To było bardzo miłe i pouczające spotkanie za które bardzo dziękujemy Pani Kasi.

M.Piech

