Zajęcia otwarte w grupie II

W dniu 25.04.2018 r. w grupie II odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem zajęć była „Moja mała ojczyzna”. Na początku przeczytana została legenda o założeniu państwa polskiego „O Lechu, Czechu i Rusie”. Później zostało wyjaśnione pojęcie słowa „Rajbrot”
i krótka historia o powstaniu wsi. Następnie jak każde miasto i każda wioska ma swoją legendę – także dzisiaj została opowiedziana legenda pt. „Żywa Woda u stóp Dominicznej Góry”. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczną z pomocą rodziców. Na mapie Polski zaznaczyły Wisłę
a później przykleiły i wymalowały symbol Krakowa – Smoka Wawelskiego oraz Warszawy – Syrenkę Warszawską. Przedszkolaki zaznaczyły swoją miejscowość przyklejając napis Rajbrot i w tym miejscu narysowały siebie.

D.Milas

 

 

Więcej zdjęć w galerii